Placed Students 2013 Batch

S. No. Company Name Students Name Branch
1 Uniken System Pvt Ltd, Pune Payal Jain EC
2 UST Global Laveena Tiwari EC
3  CSC Indore Purvi Gupta CS
4  Symphony Teleca Pune Shobhit Agrawal CS
5 Amdocs Minal Talwar CS
6 Amdocs Sonal Barve CS
7 Aspin Software Solutions Aditi Nahata CS
8 Aspin Software Solutions Apoorva Tripathi EC
9 Aspin Software Solutions Charulata Soni CS
10 Aspin Software Solutions Lakshya S. Uppadhyaya IT
11 Aspin Software Solutions Noopur Bhavsar EC
12 Aspin Software Solutions Parul Gangwal CS
13 Aspin Software Solutions Prabal Khajanchi CS
14 Aspin Software Solutions Surbhi Dave EC
15 Aspin Software Solutions Surbhi Patel EC
16 Aspin Software Solutions Yashasvee Varma CS
17 Capgemini Praveen Deewan EC
18 Caresoft Incorporation Hitesh Pahalwani CS
19 CODE SEMANTICS Apoorva Tripathi EC
20 Cognizant Ankit Puri EC
21 Cognizant Nilesh Tripathi EC
22 Cognizant technology solutions Kunal Daga CS
23 Cognizant technology solutions Laveena Tiwari EC
24 Cognizant Technology Solutions Raina Singh IT
25 Collabera Kunal Gehlot CS
26 Config Systems Pvt Ltd. Adhir Dubey IT
27 Config Systems Pvt Ltd. Avni Bhate CS
28 Config Systems Pvt Ltd. Bhavana Kushwah CS
29 Config Systems Pvt Ltd. Lakshya S. Uppadhyaya IT
30 Config Systems Pvt Ltd. Nikhil Pandey CS
31 Config Systems Pvt Ltd. Rajat Dhage EC
32 Config Systems Pvt Ltd. Shruthi Dubey CS
33 Config Systems Pvt Ltd. Supreeta Pandit IT
34 Config Systems Pvt Ltd. Surbhi Gangwal CS
35 Config Systems Pvt Ltd. Vijay Choudhary EC
36 CSC Indore Purva Bhate CS
37 Deliotte Mohit Tiwari CS
38 GENPACT Akriti Sharma EC
39 GENPACT Kunal Daga CS
40 GENPACT Sudeep Kumar Joshi CS
41 ICICI manipal bank PO Laveena Tiwari EC
42 IDEO Technological Resource Ltd. Arundhathi R.K. CS
43 IDEO Technological Resource Ltd. Neha Chandel IT
44 IDEO Technological Resource Ltd. Shatabdi Roy EC
45 IDEO Technological Resource Ltd. Sumit Dubey EC
46 IDEO Technological Resource Ltd. Vijay Karma EC
47 IDEO Technological Resource Ltd. Vineeta Tiwari IT
48 Indian Overseas Bank Shatabdi Roy EC
49 Infosys Surbhi Gangwal CS
50 Innoeye Mandar Paradkar CS
51 L&T Infotech Payal Jain EC
52 L&T Infotech Shivika Upadhayay CS
53 L&T Infotech Deepshikha Nema CS
54 L&T Infotech Surbhi Dave EC
55 L&T Infotech Pallavi Surana CS
56 Mahindra 2Wheelers Abhiram Korde ME
57 Mahindra 2Wheelers Amit Pandey  ME
58 Mahindra 2Wheelers Dewang Gadgil  ME
59 ossagho Corpartion Anuj Malviya IT
60 Oxygen Info Lab Pvt Ltd Kamini Jain EC
61 Persistent Systems Deepika Motwani cS
62 Persistent systems Mandar Paradkar CS
63 Persistent Systems Abhishek Chopra IT
64 Premier Biosoft Pinkal Agrawal CS
65 R Systems International Ltd,Pune Sumit Jain EC
66 Reliance Industries Ltd. Shubham Soni ME
67 Reliance Tech – Service Co. Ltd. Harshit Bung CS
68 SunGard, Pune Charulata Soni cS
69 SunGard, Pune Avani Bhate CS
70 Syntal Chhavi Dave CS
71 Syntal Deepak Yadav EC
72 Syntel Abhishek Chopra IT
73 Syntel Jerry John CS
74 Syntel Mandar Paradkar CS
75 Syntel Purva Bhate CS
76 Syntel Sumit Chawla EC
77 Syntel Yashprada Suyogi CS
78 Syntel Yashasvee Verma CS
79 Syntel Ojas Yadnik  CS
80 Talent beat Mandar Paradkar CS
81 Talent Beat, Pune Deepika Motwani CS
82 Talent Beat, Pune Mandar Paradkar CS
83 Tech mahindra Laveena Tiwari EC
84 Teleperformance India Neha Chandel IT
85 Teleperformance India Pankhuri Dixit IT
86 Teleperformance India Payal Jain EC
87 Teleperformance India Sumit Dubey EC
88 TOPS Technologies Shivika Upadhyay CS
89 TOPS Technologies Sonal Barve IT
90 Uni – Info Telecom Hanish Kukreja EC
91 Uni – Info Telecom Jibran Queshi EC
92 Uni – Info Telecom Kamini Jain EC
93 Uni – Info Telecom Shatabadi Roy EC
94 UST – Global Laveena Tiwari EC
95 Visteon Climate Systems india Limited Prashant George ME
96 Wipro Ankit Puri EC
97 Wipro Neha Chandel EC
98 Wipro Rutuja Shirwalkar EC
99 Wipro Supreeta Pandit IT
100 Wipro Anshul Gupta IT
101 WT Solution Dipanshu Moghe IT
102 WT Solution Pranshu Madhukar IT